2007

Vaše postřehy a názory z pohledu diváka.

Moderátor: Moderátoři

Miloš
Amatér
popis svého kola: Rám BMC RM01, sada Campa S.R. ale kliky Qurq, představec R77 PELLS, sedlo BASSANO M-ZERO, řidítka ITM PATHOM 2 carbon, pedály TIME carbon. Sety kol ZIPP 202, galusky Tufo Continental, Váha 6,7kg bez doplňků a 7,3 s doplňky.
Sportester: CycleOps-Joule GPS
Najeté km: 200
Kontaktovat uživatele:

2007

Příspěvekod Miloš » 07 črc 2007 18:39

No tak nám to dnes začalo :D
Kdo jste to sledoval já částečně ano, no tak nějak při práci 8)
Aspoň jsem si udělal představu kdo letos startuje. Ty kluci z ASTANY teda nezklamali mé očekávání.
Aktivním sportováním se bavím, výkony na hranicích maxima jsem opustil v 33 letech, r.n.1957. Teď už nejde tak moc o výkon jako více o zdraví pohyb.

Honza
Hobík
Max Watt: 300
Sportester: Joule GPS
Najeté km: 0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Honza » 07 črc 2007 18:46

Jo Kloden a Vinokourov zajeli pěkně, přál bych celkové vítězství Vinokourovovi ale to je ještě daleko..

Miloš
Amatér
popis svého kola: Rám BMC RM01, sada Campa S.R. ale kliky Qurq, představec R77 PELLS, sedlo BASSANO M-ZERO, řidítka ITM PATHOM 2 carbon, pedály TIME carbon. Sety kol ZIPP 202, galusky Tufo Continental, Váha 6,7kg bez doplňků a 7,3 s doplňky.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Miloš » 11 črc 2007 21:24

Dnes v podstatě končej rovinaté etapy a ve čtvrtek se začínají kopce.
Osum vrchařských prémií na 182,5km.
Na 136,5km bude zatím nejtěžší 2 kategorie, ve výšce 867m na Haut- Folion. Přibližně na 7km 500m převýšení.
Tak nezapomeňte sledovat přímej přenos, budou tam stoupat přibližně mezi 15:20 až 16:10. Pak je čeká sjezd a následně přes poslední kopec do cíle.
No a v pátek bude přesun relativně po rovině o proti čtvrtku k pořádnejm kopcům. Tak že se těšme na sobotu, neděli a úterý. V pondělí je den odpočinku.
Aktivním sportováním se bavím, výkony na hranicích maxima jsem opustil v 33 letech, r.n.1957. Teď už nejde tak moc o výkon jako více o zdraví pohyb.

Miloš
Amatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Miloš » 12 črc 2007 16:52

Kdo jste neměl možnost sledovat dnes pátou etapu v přímém přenosu nenechte si ujít záznam :wink: . Dnes se závodilo fakt naplno. Důkazem o tom bylo mimo jíné sjíždění balíku ASTANOU v posledních kilometrech které se nepovedlo a Vinokurov pak stejně dojel s minutovou ztrátou.
Cancelara měl problémy v zatáčce ale ustál to. No prostě přibližně padesát posledních kilometrů se pořád něco dělo
Do cíle se spurtovalo rychlostí 78,94km/h.

Miloš
Amatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Miloš » 12 črc 2007 22:28

Tak jste s koukli na záznam :?:
Co tomu říkáte :?:
Doporučuju kouknout na http://de.eurosport.yahoo.com/radsport/
Jsou tam i krátká videa z etap :wink:
Naposledy upravil(a) Miloš dne 13 črc 2007 17:29, celkem upraveno 1 x.

Honza
Hobík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Honza » 13 črc 2007 11:37

Vinokourov se nepěkně odřel a ztratil minutu a 20s, myslim si ale že jeho morální síla a skutečnost že pořád útočí mu umožní aby ztrátu smazal, nadále je můj favorit

Honza
Hobík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Honza » 14 črc 2007 16:49

Dnes se jela moc pěkná etapa, přál jsem to tomu mladičkému němci. Žlutý trikot mu dodá sebevědomí do dalšího snažení, ale snad kvůli té dnešní etapě nebude trpět v těch dalších..

Miloš
Amatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Miloš » 14 črc 2007 18:32

Honza píše:Dnes se jela moc pěkná etapa, přál jsem to tomu mladičkému němci. Žlutý trikot mu dodá sebevědomí do dalšího snažení, ale snad kvůli té dnešní etapě nebude trpět v těch dalších..

Můj typ je že zítra ho bezproblému svlíknou a nebude celkově ani do třech :idea:
Dnešní etapa byl jen rozjezd na zítřek kde příjdou kopce větší.
Col du Marais - 3,8km,4,1%, a hned na to 1,6km,7,6%,
Col de tamié - 9,5km, 4%,
Cormet de Roselend - 19,9km, 6%,
Montée d Hautevile - 15,3km, 4,7%,
a cíl ve 2068m po 165km na Montée de Tignes - 17,9km, 5,5% :wink:

Miloš
Amatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Miloš » 14 črc 2007 20:26

108 033 Fabian CANCELLARA CSC 35h05'55.000'' 22'15.000''
Přibližně v posledních padesáti kilometrech dnešní etapy dostal takovej nářez.

Miloš
Amatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Miloš » 15 črc 2007 20:39

Dnešní etapa super, bylo se na co dívat. Opět se převlékal žluťák ale mladej bojoval a opět měl svůj velkej den, protože klesnul jen na druhý místo. A to já považuju za jeho další fantastickej výkon :D a tedy úspěch :D

Miloš
Amatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Miloš » 16 črc 2007 11:13

Dnes se odpočívá,pojedou jen tak něco ke 100km vytočit nohy.
A na co se můžeme těšit zítra :?:
Opět na horskou etapu dlouhou 159,5km. Start bude ve výšce 1885m a hned se bude stoupat na 2770m, a to 15km s průměrným stoupáním 6%. Tak že z Val-d Isére na Col de I Seran což je horská prémie nejvyšší kategorie. No a pak je třeba si držet klobouky protože se pojede 71km z kopce na 740m. Pak hned šup na Col du Télégraphe - 12km, 6,7%. A po krátkém sjezdu tak na nadechnutí je Col du Galibier - 17,5km, 6,9%. No a to jsme ve výšce 2645m odkud se pojede přibližně 35km z kopce do cíle, v závěru však čeká krátké stoupání proto píšu přibližně 35km :wink: :D
Ještě snad dodatek k televizním přenosům, kdy zahajujou vysílání.
EUROSPORT přibližně 12:15
2DF přibližně 12:00

Honza
Hobík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Honza » 16 črc 2007 19:33

hm určitě se bude na co dívat, zvlášť Galibier je peklo, a ještě jestli bude vedro..

Tom
Hobík
Max Watt: 0
popis svého kola: Basso a jsem rád že ho mám a doufám že s ním ještě něco dokážu,jo taky mám kecky který pěkně běhaj:-)
Sportester: HAC4Pro

Příspěvekod Tom » 17 črc 2007 11:37

Tak musím se přiznat že dnes jsem si udělal radost a v dílně jsme si pospíšili a při vaření oběda jsme stihli začáte tůr :D tak si to jdu vychutnat chvíli a pak zas mažu něco dělat :wink:
Jo a mím favoritem je jednoznačně Rasmusen protože jak zajel poslední etapu to stoupání tak tak si představuju že jednou to budu taky točit,no vono tomu stačí opravdu maličko jen srdíčko a trochu chtění a odhodlání se s něčím smířit a je to tam :wink:
Má někdo jiný názor :?:
Ahoj Tom :D
Tom

Miloš
Amatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Miloš » 17 črc 2007 19:18

Přímý přenosy jsou fakt nenahraditelný :D
Těžko říct jestli v záznamu bude vydět několikrát jak se dá zlomit přední kolo o psa :shock: , naštěstí to odneslo jen to kolo :)
Bylo se fakt na co dívat. Když jsem viděl jak mimo jiné odjíždí dva lidi z DSC typoval jsem že na Galibieru bude útočit Leiphamer ale on zaůtočil Contador. A proč ne konec konců to letos při jednom etapáku předvedl. Zaútočil před vrcholem a ze sjezdu ho už nedojeli :wink:
Poslední tři horské etapy se pojedou v neděli, pondělí a ve středu. V úterý bude den volna.

Honza
Hobík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Honza » 17 črc 2007 19:20

Ehm :? mam názor ten, že to musí být taková dřina ty naježděny kilometry, že je to snad ani už nemůže tolik bavit, i když tam dávaj to srdce.

Miloš
Amatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Miloš » 17 črc 2007 20:34

Honza píše:Ehm :? mam názor ten, že to musí být taková dřina ty naježděny kilometry, že je to snad ani už nemůže tolik bavit, i když tam dávaj to srdce.

Můj názor a zkušenost je že to množství kilometrů a hodin baví a těší :D
Cyklistika jeden z nejtěžších ale zároveň nejkrásnějších sportů právě těma kilometrama a časem strávených na kole a v kopcích :wink:

Jo na těch stránkách co jsem na ně tady upozornil jsou krásný videa.
Koukněte na Watts: Tour de France

Honza
Hobík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Honza » 17 črc 2007 21:06

no naježděny kilometry jsou široky pojem ale ten trenink musejí mít velice intenzivní aby ten závod pak zvládli, nemyslim zrovna ty pohodové kilometry..

Miloš
Amatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Miloš » 18 črc 2007 08:03

Honza píše:no naježděny kilometry jsou široky pojem ale ten trenink musejí mít velice intenzivní aby ten závod pak zvládli, nemyslim zrovna ty pohodové kilometry..

No tak to už by jsme se dostali do akademické debaty o tom co je málo, co je pohoda, otázka hodnot jako takových. Co je pro někoho málo může být pro jiné hodně a tak dál.
Tak nějak ale všeobecně vzato tyhle kluci co jsou špička netrpějí tak jak si řada diváků a to i z řad hobby cyklistů myslí. Protože nefunguje přímá úměra, ve smyslu sportuju rekreačně a dává mě to takhle zabrat tak když se sportuje na vyšší úrovni ............. Ať si čtenář doplní sám 8)
Osobně vím že jsem víc trpěl a byl zničenej když jsem s cyklistikou začínal a snil o tom že budu jednou závodit. Po čase jsem řadu věcí přehodnotil a kolo se mě stalo s rostoucí výkoností radostí a né utrpením :D
Ale to je spíš už do jiného tématu a tady to je o TdF :) :D

Miloš
Amatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Miloš » 22 črc 2007 16:52

Dnes kdo neviděl posledních 10km v přímém přenosu může litovat. Bylo to fakt super.
1 058 Michael RASMUSSEN RAB 64h12'15.000'' 00.000''
2 112 Alberto CONTADOR DSC 64h14'38.000'' 2'23.000''
Tak jsou na tom první dva a Ti dnes míchali karty neskutečným způsobem :)
Hlavně teda Contador, to bylo jak sledovat hráče pokru. Fakt že cyklistika není jen o tom že se člověk sveze na kole, nažere a pak tupě jede 8) :wink:

Tom
Hobík
popis svého kola: Basso a jsem rád že ho mám a doufám že s ním ještě něco dokážu,jo taky mám kecky který pěkně běhaj:-)

Příspěvekod Tom » 23 črc 2007 07:39

Jak bych mohl si tohle nechat ujít.
No to byla bomba jak jim utekli a do kopce střídali a myslím že rozhodnutí přišlo kilometr a půl před cílem kdy už špici držel Rasmusen a tím se asi trochu odrovnal a toho pak šmiknul pěkně v závěrečném spurtu.
Ale i tak jak ty lidi bláznili a hnali je a jak stoupali no to bylo úžasný a já nalepený oči na telku a další zážitek a to se nezapomíná :wink:
I když jsem věřil že Rasmusen vyhraje,ale i tak žlutý trikot je v tam kde má být a jak říkám je můj favorit :wink:
Tom

Miloš
Amatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Miloš » 23 črc 2007 19:39

Dnešní etapa opět super :D
Contador nádherně útočil a posledních 15 km patřilo opět k ozdobě nejedn TdF, ale celé cyklistiky :D
No dnes kouknu ještě na záznam, je už v 21:35h.

Tom
Hobík

Příspěvekod Tom » 24 črc 2007 07:15

Já abych se přiznal,tak to zatím byl nejhezdí přenos Tour.To jak Vinokurov jim ujel a soupeřům nadělil minuty a jak opravdu do toho dával všechno to se jen tak nevidí a jeho rados byla na místě.
No a souboj Contadora versus Rasmusen,udělal dobrej nástup ale Rasmusen se nedal a i když vipadalo že Contador má víc do kopců Rasmusen hrabal a nedal mu ani setinu.
Bylo vidět že ve žlutém je poprávu protože poslední 2etapy se ho drží co to jde.
No ale jak už řekl máme před sebou ještě 400km a časovku takže cesta nje ještě dlouhá a může lecos rozhodnout.Ale na oko diváka kterej jako já sleduje závěr a fandí u toho to je nezapomenutelný zážitek :wink:
Jo a sledoval jsem jak přenos u kterého jsem stihnul posekat zahradu a pořádně umejt kolo a večer jak záznam na ČT tak EUROSPORT :wink:
Ahoj Tom :D
Tom

Marek D.
Hobík
popis svého kola: Rámový set - Specialized Roubaix Pro, osazení - Campagnolo Record, řídítka - Microtech Quantum Carbon, představec - Easton EA90, sedlo - Selle Italia Flite Gel Flow, kola - FRM, pedály - Time
Sportester: HAC 4

Příspěvekod Marek D. » 24 črc 2007 17:50

"Kazašský cyklista Alexander Vinokurov měl po sobotním vítězství v časovce na Tour de France pozitivní dopingový test. V úterý to uvedl na své internetové stránce francouzský deník L'Équipe s tím, že prohřeškem proti pravidlům byla transfuze krve. Vinokurovova stáj Astana bezprostředně po dnešním zveřejnění výsledku zkoušky odstoupila ze závodu."

"T-Mobile zvažuje, že s okamžitou platností ukončí finanční podporu cyklistiky. Hlavní sponzor stejnojmenné německé stáje, s níž má smlouvu do roku 2010, se definitivně rozhodne mezi nedělním koncem Tour de France a začátkem závodu Kolem Německa"

"Prezident Dánské cyklistické unie Jesper Worre tvrdí, že lídr Tour de France Michael Rasmussen měl být už dávno potrestán za doping. Podle funkcionáře jezdec nenahlásil dopingové komisi Mezinárodní cyklistické unii (UCI) místo pobytu ne dvakrát, ale hned čtyřikrát. Přitom třetí podobné provinění je považováno za stejné pochybení jako samotný doping a trestá se dvouletým zákazem činnosti."

Tak co říkáte na tyto novinové články??? I jako duševně zapálený cyklista začím mít opravdu problém s napětím sledovat profesionální cyklistiku. :( Ne že bych si už myslel, že dopují opravdu všichni, jeden jako druhý, ale to opravdu musí být každý solidnější výsledek v profipelotonu následně od zeleného stolu degradován? V 1996 vyhrál Bjarne Riis. Teď před pár týdny o žluťák po tom co přiznal doping od zeleného stolu přišel. Podle ponaučení z loňské TdF by měl být vítězem druhý v pořadí - Jan Ulrich. A kde a proč je on? Víme asi všichni :wink: To už začíná být "fakt hustý" Že bychom to zkusili s třetím...?

No a ten druhý článek..., to pokud by opravdu mělo nastat, tak to vidím jako menší revoluci v historii cyklistiky. Bohužel ne pozitivní, ale těžce negativní :( Který z fotbalových týmů si už asi brousí zuby na tučné milionky od sponzora ???

A nakonec třetí... má opravdu smysl se dívat na krásné přenosy, nebo půjde jen o virtuální realitu a výsledek TdF se dozvíme cirka za půl roku z novin?

Co vy na to?
Můj trénink se teď řídí starým Britským příslovím: "Slowly, slowly catching monkey"

Miloš
Amatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Miloš » 24 črc 2007 19:56

Na tyhle věci se snad nedá nijak konkrétně odpovídat :oops:
Loni jsem se byl podívat na dva vrcholné podniky mládeže, byl jsem šokován co jsem viděl a slyšel. Mám kamarády který do cyklistiky vidí víc než já díky svím funkcím a nebo závodícím dětem. Jsem z toho silně rozpačitej. Tak nějak vím že někteří rodiče schánějí ledacos už pro své 10-15leté děti :shock: Tak že problém není jen ve vrcholné cyklistice. Problém je prostě v cyklistice :cry: ale taky ve zdělovacíh prostředcích které se zaměřují pouze na cyklistiku. A to není fér. Vím že za veřejná příznání na svích stanicích jsou ochotni dotyčnému zaplatit neskutečné prachy. A když práskne i své kolegy dostane ještě víc. To jsem se dověděl od Německých cyklistů. Prej je vyvýjenej neskutečnej tlak speciálně na Landise aby potopil Amstronga. Snažej se zneužít jeho finanční situace.
Kurňa nikdy mě třeba nenapadlo že by brala Neumanová. Nechápu proč dělala to prohlášení že nebral. Já si teda teď myslím že brala a né málo. Kdyby ne tak by řekla kdo jí to nabízel hned tenkrát a nebo teď 8)
Mě osobně tohle všechno, sledování TdF nemůže pokazit :wink:
A na cyklistiku jako takovou nezanevřu, to bych přišel o hodně a ničemu ani nikomu by to nepomohlo kdybych přestal jezdit a ještě na ní začal házet bahno.
Navíc jak už jsem tady někde napsal, o těch lidech a laboratořích pro čistotu sportu mám své mínění až pochybnosti. Nejednou jsem ve svém životě zažil jak se přes zdělovací prostředky dají lidé lehce ovlivňovat a tak jsou k tomuto účelo hojně využívané. Konec konců tam jsou zaměstnaní také jen lidi co chtějí peníze 8)

Tak že páček schledáček na kole a pěkné vyjíždce :D
Ale na názory dalších lidí jsem teda zvědavej.

marty
Hobík
popis svého kola: Šírer, hliník, Centaur 10x2, Ksyrium Eite.
Sportester: -

Příspěvekod marty » 25 črc 2007 13:02

Kdo je bez viny, nechť hodí kamenem.

Zajímal by mě spíše důvod, proč se takhle nejde po fotbalistech či hokejistech.
Kdoví čím to asi bude.

Jinak tím neobhajuji žádného dopujícího cyklistu.
Pokud jsou jasně dané pravidla hry a někdo je poruší, následuje trest.
Ale to vůbec nesouvisí s cyklistikou, to je o lidech.

M

Honza
Hobík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Honza » 25 črc 2007 19:47

No abych řekl pravdu tak u mě teda zájem o cyklistické přenosy v tv dost poklesl a ne že ne.. Na oko je to v televizi nádhera ale kdoví co všechno se tam vlastně v zákulisí odehrává, nevim čim to je že v dobách Armstronga se na Tour tak často neodhalovalo, jen skončil a přední jezdci dopují.. Každý s kým se bavim o cyklistice vždy hned zabrousí k dopingu a přestávám se tomu divit, jsou toho plné sdělovací prostředky, jsem zvědav jestli se podaří tenhle sport očistit. Kdo řiká že je čistý tak nevidí..

Marek D.
Hobík
popis svého kola: Rámový set - Specialized Roubaix Pro, osazení - Campagnolo Record, řídítka - Microtech Quantum Carbon, představec - Easton EA90, sedlo - Selle Italia Flite Gel Flow, kola - FRM, pedály - Time

Příspěvekod Marek D. » 25 črc 2007 21:32

Tak dneska skončil i tým Cofidis. Ne že bych tu původně chtěl rozpoutat pesimistickou debatu o dopingu, ale letos to fakt dobře nevychází. V médiích všeho druhu už jsou výsledky až na druhém místě. Snad už aby to letos skončilo a bude rok na to, aby se situace mohla zlepšit. Fakt, že ty TV přenosy nemají zrovna takový náboj, když nevím, co za tím je, když vidím Vinokurova útočit a vyhrát. Druhý den je z toho mediální "senzace" a jede domů. Tak o čem to pak je?
Jinak jsem naprosto přesvědčený o tvrdém loby do médií z jiných sportů, aby tyto prohřešky jednotlivců - nebo vrcholové cyklistiky jako celku... (já už dávno nejsem přesvědčený, že je to jen o lidech, jednotlivcích. Myslím si, že problém je mnohem širší než že jde o selhání jednotlivce, který si potají večer cosi píchne na hotelovém pokoji). Je naprosto jasné, že manažeři v ostatních sportech se třesou na potencionální peníze od sponzorů cyklistiky. Pokud by T-mobile opustil cyklistiku úplně snadno s podporou několika dalších malých sponzorů může vzniknout prvotřídní fotbalový klub. Mladoboleslavští fotbalisté, taky moc dobře vědí komu vděčí za to kde jsou. Kde byli před tím než začala Škodovka nalévat peníze do klubu... a málo jich zrovna není. Když pan Ženíšek prozrazoval, kolik byl jeho rozpočet pro tým druhé divize, tenkrát, tak lusknutím prstu bysme ho mohli mít. A pokud by teď Škodovka nechala TdF? Dobře vím, kolik peněz ročně teče do TdF odsud z Boleslavi. O flotile cca 250 aut jako "dárek" pro vedení závodu a jednotlivé týmy navíc už ani nemluvím. Však si to každý může lehce spočítat. Nic menšího než Octávky a Superby tam nejezdí. Já vím, pro Škodovku se jedná o produkci za asi tak 1,5 směny z celého roku, ale ty peníze...
Je jasné, proč se nemluví o fotbalistech a hokejistech. Přežije ten silnější a do momentálně slabšího je potřeba se pořádně obout. :? Blbý akorát je, že si tu pomyslnou větev předzávají cyklisté ještě sami. :(
Můj trénink se teď řídí starým Britským příslovím: "Slowly, slowly catching monkey"

Tom
Hobík

Příspěvekod Tom » 26 črc 2007 07:19

Col d'Aubisque - Pro vedoucího muže cyklistické Tour de France Michaela Rasmussena závod skončil.

Stáj Rabobank ve středu před půlnocí dánského jezdce ze závodu odvolala a zároveň oznámila, že závodníka propustila ze svých služeb.

Rasmussen dostal vyhazov na pokyn hlavního sponzora týmu, protože představitelům Rabobanku lhal o místě svého pobytu během červnové přípravy, kdy zmeškal další dopingovou kontrolu.

"Michael Rasmussen byl poslán domů, protože porušil naše interní pravidla," řekl mluvčí Rabobanku Jacob Bergsma agentuře AP. Podle mluvčího není jisté, zda budou v závodu pokračovat ostatní členové týmu.
Podle agentury AFP zástupci stáje zjistili, že jim Rasmussen lhal, když tvrdil, že v červnu trénoval v Mexiku, zatímco se připravoval v Itálii.
Nazdar :( tak už tomu fakt nerozumím,to je bordel,hnus a nechci tady bejt sprostej.
Tohle jsem stáhnul ze zdělovacích prostředků.
Můžu říct že tak jak jsem včera fandil u televize tak dnes a měl z toho radost tak teď ta TdF mě je snad už jedno a snad ji ani nedokoukám.
A proč :?: to že žlutej dres získá uplně někdo neprávem :?: No asi to tak už na TdF poslední 2roky chodí.Najdou mu doping nebo jako třeba teď případ Rasmusena a jde z kola ven,upřímě řečeno může je to ještě bavit :?: Teď už se jen bude čekat co vimyslí na dalšího a nakonec to snad vyhraje až někdo kdo to vůbec nečekal.
Doping je svinstvo ale tohle :?: :arrow: bordel :!: :evil:
Nazdar Tom
Tom

marty
Hobík

Příspěvekod marty » 26 črc 2007 09:40

No já si myslím a jsem o tom přesvědčen, že je to o rozhodnutí každého jednotlivce.
I když se na něj tlačí on se může rozhodnout.
Jakékoliv další podmiňování typu ale, kdyby, jenomže, protože sem nepatří.
Pokud by byl někdo někým nucen a nebo nějakou situací, zase má možnost se rozhodnout.
Možná se tomu říká svědomí ?

M

Miloš
Amatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Miloš » 26 črc 2007 14:15

No nechci tady polemizovat kolik lidí bere a proč.
To že berou určitě neschvaluju.
Ale co je na tom všem nechutný jak se to řeší. Jak napsal Marek je to o loby silných a mocných kteří vytušili slabinu cyklistiky. Nebo jinak řečeno je to o korupci mimo jiné. Dopink totiž jak známo není problém cyklistiky ale sportu jako takového :idea:
Dnes se o tom mluvilo i po tiskovce na eurosportu. A padali tam jména mistrů světa a olympioniků v různých sportech co byli přistiženi a to i opakovaně. A proč se média a antidopinkoví komisaři pořád vozí po cyklistech. To by jsme ale ještě museli vidět do dalšího toku peněz.
Já říkám za vším hledej lidi a jejich potřebu peněz.
A to co se děje při TdF a v cyklistice není zas tak černé jak nám snaží namluvit.
Někomu se například podařilo zas na určitej čas odpoutat pozornost od zmanipulovanejch fotbalovejch zápasů. Což nemám namysli naše vokopávače nohou :) , vždyť se to děje běžně i venku ve vyspělích fotbalových státech :wink: . To mě teda neuniklo :D

Tak že jsem určitě rozladěn ale schutí budu sledovat jak kluci jedou dál i kdyby nakonec měl dojet jen jeden mančaft :D :wink:

Honza
Hobík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Honza » 27 črc 2007 07:26

Je potřeba vyzvednout tu větu co napsal Marek: Jeden den někomu fandím, je to můj favorit a další den u něj najdou nález, tak o čem to je? To přesně vyjadřuje můj pohled na poslední 2 ročníky TDF.

Miloš
Amatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Miloš » 27 črc 2007 08:07

Honza píše:Je potřeba vyzvednout tu větu co napsal Marek: Jeden den někomu fandím, je to můj favorit a další den u něj najdou nález, tak o čem to je? To přesně vyjadřuje můj pohled na poslední 2 ročníky TDF.

Já osobně rozlišuju jestli se napíše že našli a nebo dokázali.
Ono toho nacházej daleko víc než pak dokážou. Ale jak sám vidíš to laická veřejnost už nerozlišuje. Prostě stačí ukázat a říct našli jsme na něm ..........

A tak ten komu to stačí pro odsouzení cyklisty - sportovce, musí počítat stím že se takhle může ukázat i na něj 8)
Nálezy by se neměli vůbec zveřejňovat protože je vidět jak jsou lehce zneužitelné. Měla by se ctít presunkce neviny a zveřejňovat pouze co se dokázalo. Ale to by zjevně někomu nevyhovovalo.

Sohlasím se vznikem dopingovích komisařů a laboratoří, myšlenka je to dobrá. Zjevně jsou teď však na scestí a zneužívány. Tak jako řada dalších věcí co člověk vymýšlí ku prospěchu svému a pak to jinej člověk zneužije či využije za opačným účelem a to se právě děje.

marty
Hobík

Příspěvekod marty » 27 črc 2007 16:41

Ano.
viz: http://sport.idnes.cz/landis-se-zastal- ... sporty_bur

Já osobně nevěřím těmhle manipulacím a hrám o vysokých penězích.
Na tur se spíše nedá dívat, protože se tam řeší něco co nemá s cyklistikou nic společného.

Jako odvolat Rassmusena jen proto že nevypada věrohodně je i na mě síla.
Intriky, intriky a zase intriky.
Samozřejmě že je za tím vedení tour.

M

Miloš
Amatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Miloš » 27 črc 2007 17:20

Jo to jsem četl, je to zajímavé se nad tím zamyslet.

marty
Hobík

Příspěvekod marty » 27 črc 2007 17:51

Názor více fundovaného člověka než jsme my.

http://sport.idnes.cz/bakalar-tour-a-sa ... sporty_bur

M

Honza
Hobík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Honza » 27 črc 2007 19:19

Nevim no jestliže jsou domluvena nějaká pravidla, a nedodržují se z jakéhokoli důvodu tak následuje trest, taky je názor, že rasmusen neudržel tíhu žlutého trikotu, byl ve stresu a zazmatkoval.. to opravdu neni legrace. Problém je, že veřejnost vidí prohřešek 2 lidí z 200 a najednou je to dopingový sport.

marty
Hobík

Příspěvekod marty » 28 črc 2007 17:03

Nesuď dokud neznáš celý příběh.

http://sport.idnes.cz/vinokurov-napadne ... _sporty_no

Vychází to z tohoto:

V malé indiánské osadě žil starý muž se svým synem. Lidé k němu chodili pro radu, byl uznáván za nejmoudřejšího stařešinu až do dne, kdy se spustil řetěz podivuhodných událostí.

Onoho dne se muž vydal na lov se synem a vrátil se s nádherným hříbětem, které přišlo o matku. Hříbě vyrostlo v divukrásného hřebce. Všichni říkali: "Dědo, ty máš ale štěstí!" "Štěstí? Možná ano, možná ne. Neznáme celý příběh! odpovídal stařík. "Co to říká, jak může pochybovat? divili se ostatní.

Náčelník kmene se dověděl o krásném hřebci a nabídl muži za něj deset svých nejlepších koní. Stařík však výměnu odmítl. "Blázen!" komentovali dědovo rozhodnutí ostatní.

Jednoho dne hřebec zmizel. "Takové neštěstí! lamentovali všichni. "Možná neštěstí, možná štěstí, neznáme celý příběh", odpověděl muž. "Pomátl se na rozumu", soudili ostatní a přestali jej považovat za mudrce.

Za dva týdny se hřebec vrátil z hor a přivedl s sebou pět nádherných klisen. "Ten děda má ale štěstí!" volali sousedé. "Zda je to štěstí či ne, to ukáže život", odpověděl muž. "Radostí mu přeskočilo!" domnívali se druzí.

Mudrcův syn začal klisny cvičit a jedna z nich jej shodila na zem tak, že si vážně zlomil nohu. Šaman prohlásil, že už nikdy nebude chodit jako dřív. "To je hrozné, taková smůla!" litovali jej lidé. Ale děda zase mlel svou: "Smůla? Štěstí? Kdo ví." "Bolestí se zbláznil!" křičeli ostatní.

Druhého dne vstoupil kmen do války a všichni zdraví muži museli odejít do boje. Mudrcův syn kvůli svému zranění nikam jít nemohl. Z bitvy se nevrátil nikdo. A tak všichni říkali" "Dědo, ty máš ale štěstí, my jsme přišli o muže a syny, taková tragédie. Jen ty máš vše, ten kůň byl pro tebe opravdu požehnáním. "Tragédie nebo požehnání? Neznáte stále konec příběhu." "Šílenec, co chce ještě slyšet, když naši muži jsou mrtví!"

Zbytku kmene se zmocnila banda desperátů a zotročila je. Pracovali těžce, až živí záviděli mrtvým. "Měl jsi, dědo, pravdu. Kéž bychom zemřeli v boji s našimi muži a syny!" "Z hlediska přítomného okamžiku se to tak jeví, ale nesuďte. Stále neznáte smysl příběhu. Už za okamžik to může být jinak." Lidé se chtěli na starce vrhnout, ale zvenku se ozval válečný ryk. Objevili se jejich muži, které považovali za mrtvé a osvobodili je z otroctví. Dověděli se, že v boji nezemřeli, byli pouze zajati. Bylo to radostné shledání.

U večerního ohně si vzpomněli na dědova slova o tom, že nemají soudit, neznají-li příběh celý. Požádali jej, aby jim řekl, jaký tedy má ten příběh konec.

"Znát celý příběh znamená pozorovat jej ze všech čtyř úhlů, ze čtyř vhledů. Tím prvním je pohled oběti: ten vždy volá po odplatě. Tím druhým je pohled pachatele: ten vždy tvrdí, že je nevinen, že mu nic jiného nezbývalo. Tím třetím je pohled nezaujatého soudce, který zná pohledy obou stran. Ví, že každý dělá to, co dělá, z nějakých vnitřních pohnutek. Kdyby vnitřní motiv pachatele nebyl dostatečně silný a z jeho hlediska ospravedlnitelný, pak by to prostě nedělal."

"Mluvil jsi o třech pohledech. Kdo by však mohl být tím čtvrtým účastníkem?"
"Ten čtvrtý není z tohoto světa hmoty. Čte vaše myšlenky, emoce a přivádí je do fyzického světa. Zná vaše pohnutky, vidí do vašeho svědomí. Hovoří neustále k vašemu já, ale vy mu nenasloucháte. Netušíte tudíž nic o příčinách událostí, i když denně bojujete s jejich následky. Nechápete jejich smysl, nevidíte v překážkách a potížích poselství od Boha. Míjíte každou příležitost něco pochopit, naučit se, duchovně vyrůst. Stále soudíte, ačkoliv vám život dokazuje, jak vrtošivé vaše soudy jsou. Vzpomeňte si na události kolem koně. Kolikrát jste o tomtéž řekli, že je to štěstí a vzápětí zase neštěstí! Proto si zapamatujte: nic není náhoda, vše jste si připravili sami. Všechno se děje v pravou chvíli a na pravém místě. Proto cokoli přijímejte jako příležitost. Proste tedy, abyste pochopili význam a příčinu událostí, o sílu a pokoru, abyste překážku překonali a o lásku, abyste neublížili a zachovali si slunce v duši. Všichni jsme na cestě za Světlem. Každý si volí sám, jakou cestou půjde, zda oklikami, močály, černými roklemi, nebo přímo a rychle cestou srdce. Na konci se stejně jednou všichni sejdeme. Konec cesty a tedy i každého příběhu se jmenuje - návrat domů - spojení s Bohem, se Světlem, s Láskou, z níž jsme vzešli a jíž jsme. Ten čtvrtý pohled, který je vždy prvním, je Boží přítomnost v nás."

Miloš
Amatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Miloš » 28 črc 2007 17:54

Praktiky laboratoře mě nepřipadají normální. Je fak t že jednotlivec se odsuzuje lépe než organizace. Jsem zvědav na další průběh závodů a soudní jednání 8) :arrow:

Miloš
Amatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Miloš » 30 črc 2007 15:59

Tak v neděli nám to slavnostně dojelo do Paříže :D
Co myslíte skončilo to a nebo se bude ještě závodit od stolů na popud laboratoří aby se ještě víc zviditelnili 8) :?:

Marek D.
Hobík

Příspěvekod Marek D. » 30 črc 2007 19:32

No pokud vím, tak se v tomto smyslu "nedojela" ještě ani loňská Tour. Do teď nevíme kdo ji vyhrál. A letos je to otázka. Bude záležet na tom podle mě jak moc se do toho kdo pustí soudně. Adepti by určitě byli. Krom Rasmusena - ten si za to může tak nějak sám (i přes jasný tlak sponzorů, kdy v podstatě nedostal šanci).
Myslím, že se ještě "závodit" bude. Na popud laboratoří, ale i sponzorů, lobystických skupin, dobře placených právníků......a nakonec i samotných jezdců. Je spouta různých důvodů proč pokračovat. Dokud budou ale sami jezdci ti jediní, kdo to odnese ať už právem nebo neprávem, nevěřím v ve výraznější obrodu cyklistiky v otázce dopingu. Já to prostě vidím jinak. Za všechno ve finále může jezdec, ale důvodů vidím mnohem víc než pokřivené svědomí jednotlivých cyklistů.

marty
Hobík

Příspěvekod marty » 31 črc 2007 07:48

Jenom znova napíšu co jsem myslel.

Je to o rozhodnutí každého jednotlivce.
Nemyslím tím jen cyklisty.
Každý má právo svobodně se rozhodnout co udělá, řekne ....
I ten co tlačí na cyklistu se rozhodl.
Cyklista se taky rozhodl.
Nic není dané. Je to o našich rozhodnutích.

M

marty
Hobík

Příspěvekod marty » 31 črc 2007 08:00

Ještě bych to upravil:

Dané (osud) jsou situace v kterých se máme rozhodnout.
Ale rozhodujeme se každý sám za sebe jak tu situaci zvládneme.

M

Miloš
Amatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Miloš » 31 črc 2007 13:17

No tak to lidi z dopingové laboratoře rozhodujou dost zmateně :(
Když neznáme ještě vítěze loňské TdF. Prostě řekli AAAAAAAA a zapoměli jak dál :oops: . To asi aby bylo o čem psát :wink: :)
To podle mě nemají za svou práci žádnou odpovědnost, když si jen tak můžou na kohokoliv ukázat a přitom mají v ruce řekněme jen nepřímé důkazy. Jakésy dohady že to či ono není asi normální 8)

marty
Hobík

Příspěvekod marty » 31 črc 2007 16:31

Já myslím že každý jednotlivec nese odpovědnost za svá rozhodnutí. :wink:

Je to jako s vojáky co jdou do války na základě rozkazu.
Taky mají možnost se svobodně rozhodnout, pokud cítí že se děje bezpráví a nespravedlnost nesplnit rozkaz. I tady je ta odpovědnost za své rozhodnutí.
To cítí jsem si dovolil zvýraznit. Je to dost důležitý, protože to má pramálo společného s logikou či rozumem.

M

marty
Hobík

Příspěvekod marty » 31 črc 2007 16:34

To je mimochodem důvod proč se ve vojácích potlačuje jakákoliv možnost citu, protože by nikdy nemohli dělat to co je od nich vyžadováno.

Miloš
Amatér
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Miloš » 13 srp 2007 15:51

Doporučuji přečíst VELO speciál o TdF, konkrétně rozhovor s rozhodčím který tento závod letos absolvoval.
S dalšíma informacema po skončení závodu (divácký zájem, sponzorské zájmy, ...) to dává zase trochu jasnější předstatavu jak si odpovědět na řadu otázek.
Já osobně začínám mít dojem že co se týká vyhlášení boje proti dopingu to je asi takhle. Na prvním místě se do tohoto boje vydali pořadatelé právě TdF, na druhém je cyklistika jako taková, a pak jsou ostatní sporty a sportovní akce které to zajímá spíše jako nutné zlo a tedy aktivity prvních dvou jmenovaných se snaží využít proti nim samotným 8)

Zpět na