Stránka 1 z 1

Život mimo kolo

Napsal: 02 úno 2006 21:55
od Špáča
Zdravím... Tak mě napadalo, že by mě docela zajímalo, jaký máte názor, na život mimo kola? Tím se rozumí například večerní akce, večírky, plesy, diskotéky, bowlig apod... Třeba jestli na to berete ohled, že kvůli kolu vyrážíte ven jen minimálně či tak.. Jestli vás kolo například omezuje. Či, necháte se "omezovat" kolem? Řekněte svůj názor. :) Díky...

Napsal: 04 úno 2006 14:41
od Jirka
Zajímavé tema jsi nadhodil!Řekl bych že je to o osobní sebe kontrole!Rozhodně bych nedoporučoval chodit na nějake akce v předvečer závodu!!!!Jinak občas si zajít na pivko není žádaná tragedie!!!Ale vše s mírou!A když už tak je lepši si dat pivko po zavodě :D

Napsal: 04 úno 2006 15:34
od Honza
No tak my se Štěpánem dobře víme o čem je řeč, protože se spolu občas v pátek solidně namažem a pak musíme v sobotu trénovat odpoledne. řekl bych, že je to jako odreagování od školy(práce) a tréninku dokonce i potřeba :D

To bych řekl:-)

Napsal: 07 úno 2006 21:01
od Martin žižka
Mno, pivo po závodě není špatný. Abych se přiznal pamatuju doby, kdy jsme ještě s Křižákem jezdili na biku, v zimě, třeba na Zvičinu, tam jsme si jedno dvě dali, a jeli dom. Namotali jsme krásných 90 - 100 km, byla sranda, a dost mně to bavilo.
Tak mně napadlo, btw, co to tahle někdy zopakovat???? :wink: :?: :?: :?:

Napsal: 07 úno 2006 21:25
od Jirka
no to bychom mohly,ale pochybuji že tam teď vyjedu :D a běžky bohužel nemám :(

Napsal: 08 úno 2006 20:45
od Honza
Někdy to můžem dát, až nebude tak mrznout 8)

MTB v zimě

Napsal: 08 úno 2006 21:46
od Martin
Jestli se mohu přidat k diskuzi, tak bych byl moc rád, kdybych se dal dohromady i s těmi, co mají MTB. Už déle přemýšlím vyrazit s kolem na hory, ale za podmínek, které chce vychytat. Je to tvrdý podklad, teplo a slunce. Je dobré, když alespoň 14 dní nesněží a podklad je zmrzlý :wink:
Zatím vždy vyhrály běžky, protože tady vím, že mě nebude zima ani na prsty u nohou :) Škoda, že na tom kole se člověk nezahřeje právě jako na běžkách. No jsem pro každou špatnost, tak se mi s nějakým nápadem někdo ozvěte.

Martin

Napsal: 10 úno 2006 15:03
od Martin žižka
Mno hele, na tu Zvičku, bysme možná mohli vyjet i teď, na bajku by to možná šlo. Jestli tam teda není půl metru sněhu :)

Napsal: 11 úno 2006 22:44
od Špáča
No, já jsem po dva roky na Zvičku na biku jezdil... Občas bylo i dost sněhu, to jo, takže jsem kolo nesl na zádech, ale to k tomu patří... Teď horský nemám.. Tak nejzdím bohužel... Ale kolikrát jsem tam byl pěšky... Loňskou zimu i v noci... Bylo -15 a funěl hnusnej vítr, ale krásný to bylo...

Napsal: 20 úno 2006 14:49
od Jirka
pěšmo bych do toho šel!

Napsal: 29 čer 2006 13:13
od Miloš
Ano tak to je správné téma na můj příspěvek, život mimo kolo :)
Vélké blahopřání našemu kamarádoj Martinoj F. a ještě větší jeho ženě Iloně. A to největší NEJ jejich dceři Aničce (Martine tak kluk bude třeba příště do třetice :) ). Přeji hodně zdráví a šěstí :D :D :D :D :wink:

Napsal: 09 črc 2006 14:12
od Tom
No už dlouho přemejšlím na tímto tématem a pořád to oddaluju něco k tomu napsat a myslím že není se čeho bát a je čas napsat nějaké pocity a myšlenky,konec konců bych byl rád kdyby jste i další něco k tomu napsali.
Takže jak napsal Štěpán jestli vás kolo omezuje nebo se necháte omezovat kolem? :arrow: řekl bych to takhle dovede vás okolí(lidé)kolem sebe chápat?co děláte a proč to děláte,
můj příklad :arrow: sport dělám aktivně odmala,člověk jako já se sportem chce bavi a skouší cokoli(atletika,hokejbal, plavání,sálovej fotbal,fotbal,cyklistika)a má to rád,dělá mu to dobře dává elán,nové přátelé,chuť do života,sport a sportem se baví,baví a postupně dospívá a mění se,někoho to pustí ale někdo jako já kterej tomu dává od jakživa tolik času ta toho to nepustí a chce tak žít protože jak říkám je to zdravá droga ktereo potřebujete každý den.
A teď je tady to okolí které asi budu řadit do dvou skupin,první PŘEJÍCÍ a druhá NEPŘEJÍCÍ ,1 :arrow: přeje vám to ,pomáhá vám v tom,dělá aby se vám dařilo prostě se snaží dát takové zázemí aby z nich i bylo vidět že jsou šťastní co děláte a vždy vám budou nablízku vás taky pochopit,2 :arrow: ta právě vás nechápe,nechce vám dát to co ta 1 protože je to zbytečný a nemá to smysl protože na nic jiného nemáme čas než trénovat a soustředit se na to(to je důležité) co děláme a potřebujem to udělat tak aby to bylo dokonalé protože jen tak nás to posouvá nahoru dál,ale kdyť to není pravda,čas je vždy na všechno jenom prostě okolí musí pochopit že chcete něco dokázat,na něco tady dřete celej život a chcete to dělat na té nejvišší úrovni,jenom to prostě musej pochopit tak že to všechno musíte skloubit tak aby jste to všechno stihli.Víte nejhorší je když to jsou ti lidé kterých si hodně vážíte a prostě vás nechápou,sám z vlastního pohledu bych to řekl tak že představuju si že když něco dělám tak potřebuju takovou tu zadní podporu,prostě povzbudi,potěšit,prostě vidět že s vámi cítí,žijou a můžete se na ně spolehnout že nebudou takoví ti nepřející ale naopak přející.
Ja kuž jsem tu někde řekl tak psichyka a ta duševní pohoda v tom i v životě hraje tu hlavní role
Nic není ne světě ideální ale na všem se dá dohodnout a jak říká moje mamka NEZNÁM NEJDE TO :!: jen se musí chtít a musí vás pochopit a podporovát

Taky rád zajdu na pivko(střiček) a někdy to přeženu,ale ovládám se v určitejch akcích a na trénink a hlavně závody nic neplánuju,ale po to je takovej zvik a když to jde tak se za to musí člověk odměnit(v určité míře)

ahojte Tom :D :D :D

Napsal: 09 črc 2006 15:14
od Martin žižka
Když se tady Tom tak pěkně rozepsal, tak já přidám taky maličko do mlýna :D . na kole jezdim už nějakou řádku let, myslim 5 nebo 6, což už je dost a musim teda přiznat, že se pořád učim a dozvídám něco novýho. A za tu dobu jsem si prošel jak tím, že mne kolo bezmezně bavilo, tak i tím, že jsem uvažoval, že s tím praštim, a budu dělat něco jinýho. Ani jedna z těhlech situací nebyla dobrá. Časem jsem došel k tomu, že kolo mne stejně živit nebude, a bude jen prostředkem mého sportování a určité zábavy. Takže více méně nejezdím kvůli závodům, ale spíš kvůli tomu, že se na tréninku pobavím, naženu nějakou fyzičku atd. A tomu se přizpůsobuje i můj život mimo kolo. Rád někdy zajdu na pivo, nebo provedu nějakou akci, kvůli který i kolo vynechám, jako byly třeba moje výjezdy za hranice - Anglie, Rumunsko atd. a stejně tak i do toho zasahuje i škola, když je prostě zkouškové, tak jsem pro kolo npoužitelný, myslím, že kdo z vysokoškoláků to bude číst, většinou mi dá za pravdu. Zkoušky se přesovají, není pevný program, a člověk většinou sedí nad nějakýma knížkama a rve do hlavy - však to je na mně taky vždycky vidět :shock: . A jinak dost souhlasim s Tomem, že je potřeba mít lidi, který podpoří, pochválí, pomůžou. A musim tu vyzdvihnout mamku, a moji přítelkyni Lenku, za jejich podporu - díky holky :D . A taky i Tomáše, protže když jedem na trénink, má to šťávu, jedem vklidu, to co potřebujem, pokecáme, je to taková pohodička, člověk si vyvětrá hlavu, a tak to má bejt. Jo a někdy dáme tu Zvičku kluci :twisted: :twisted: :twisted:

Napsal: 15 črc 2006 15:32
od Honza
Tak k tomu co řekl Tom nemam vůbec co dodat.. Vidí to úplně stejně jako já :D Já se setkávám s lidma a jsou to většinou takoví sportovní neznalci, obzvlášť pak výkonnostních sportů - kroutěj hlavou co to vyvádim, jak můžu být 3h na kole, jak můžu dojet někam ke Hradci :D :roll: , jak mě to může bavit a tak podobně.. S takovými lidmi se vůbec nebavim ale ve skrytu duše mě to hrozně užírá a štve mě, že občas nedostanu takovou tu injekci v podobě nějakého pochválení že pro sebe něco dělám a že je to správné. Ale na druhou stranu když pro sebe něco takového dělám tak mně to přináší velké sebevědomí 8) a vždy si říkám co vy hokejisti jste za sportovce když občas jdete na tréninky, posilování a pak nějaký ten zápas :? Nechci zatracovat jiné sporty ale cyklistika je sport opravdu se vším všudy, musí se vydřít a já jsem velice hrdý na to, že ho provozuju a může na to každý namítat co chce.

Napsal: 09 srp 2006 19:11
od Honza
Zajímalo by mě jestli může ovlivňovat výkonnost to, když by se třeba dopoledne na 3h vyjelo na trénink a po zbytek dne by se jen sedělo u počítače nebo odpočívalo . . jaký na to máte názor :?:

Napsal: 10 srp 2006 10:59
od Miloš
Honza píše:Zajímalo by mě jestli může ovlivňovat výkonnost to, když by se třeba dopoledne na 3h vyjelo na trénink a po zbytek dne by se jen sedělo u počítače nebo odpočívalo . . jaký na to máte názor :?:

To že se během dne stráví určitej čas na kole je určitě pro zdraví i trénink přínosem. Tak že akademicky řečeno jakákoliv čonnost která zbytek dne vyplňuje (práce na počítači, v restauraci, s lopatou...) tento počin na kole nijak nedegraduje :) . A v podstatě na to nemá vliv ani intenzita jízdy či práce. Jen pro doplnění odpočinek se dělí dělí na aktivní a pasivní, v tomto případě se jedná o pasivní :wink: .
Kvalitu tréninku ovlivňuje schopnost odpočívat, kdo neodpočívá jako by netrénoval :)